Aktsiaturg
Viimastel aastatel on USA aktsiad olnud tootluse osas muust aktsiaturust oluliselt edukamad ning vabariiklaste võimuletuleku ja loosungi “Ameerika ennekõike” tõttu oodati selle trendi jätkumist või isegi tugevnemist.
Tegelikkus on aga vähemalt siiani olnud teistsugune. Ebakindlus USA väliskaubanduspoliitika ning imporditollide taseme ja ulatuse suhtes, kuid samuti ka sagedased muutused retoorikas, on oluliselt suurendanud investorite ebakindlustunnet. Samas on volatiilsus suurenenud, kinnitades seega seisukohta, et USA on praegu pigem majandussurutises kui kerges majanduslanguses – ehkki see seisukoht on praegu vähemuses.
Tulevikku vaadates on oluline märkida, et suuremad ja väiksemad korrektsioonid turgudel toimuvad pidevalt. Need aitavad turgudel ennast ise reguleerida, jaotades investeeringud vähem tõhusatest valdkondadelt tõhusamatesse. Korrektsioonid ennetavad ka suuremate hinnamullide teket.
Praegune turukorrektsioon ei erine eelmistest ning esimese kvartali lõpus olid aktsiaindeksid eelmise aasta novembri tasemel. Samal ajal näitavad ajaloolised andmed aktsiaturgude pikaajalist positiivset tootlust ning korrektsiooniperioodid on head ajad investeeringute ja nende üldise tulevase tootluse suurendamiseks.
Võlakirjade turg
Euroopa Keskpank jätkas stabiilsete intressimäärade kärbetega ja alandas intressimäärasid aasta esimeses kvartalis veel kaks korda (3% -lt 2,5% -le), kuid see ei mõjutanud oluliselt riigivõlakirjade tootlust, kuna kärped olid juba hindadesse sisse arvestatud.
Saksamaal kinnitati kaitse-eelarve rekordiline suurendamine 500 miljardi euro võrra ja parlament muutis põhiseadust, et leevendada võlapiiranguid, mis võimaldavad sõjaliste kulutuste suurenemist.
Ka teised Euroopa riigid teatasid suurematest kaitse-eelarve kavadest, samas kui suurenenud valitsussektori kulutused tõstsid võlakirjade tootlust riigivõla oodatava suurenemise tõttu.
Ettevõtete võlakirjade krediidipreemiad on jätkuvalt vähenenud, jõudes viimase nelja aasta madalaima punkti lähedale, mis näitab, et investorid peavad Euroopa ettevõtteid suhteliselt turvaliseks. Samal ajal on USA madal inflatsioon ja aeglasem majanduskasv toonud kaasa dollaris nomineeritud võlakirjade kallinemise, mis olid 2024. aasta lõpus praegusest odavamad.
Tooraineturg
Aktsiate, võlakirjade ja muude finantsvarade hindade suurenenud volatiilsus ning krüptovaluuta langevad hinnad on sundinud investoreid pöörduma ammu unustatud turvalise investeeringu – kulla – poole. Aasta algusest saadik on kulla hind korduvalt purustanud kõigi aegade rekordeid ning ületas märtsi keskel psühholoogiliselt ja ajalooliselt olulise taseme 3000 USA dollarit troiuntsi kohta. Kuid sellega hoog ei peatunud ja kvartali lõpuks ületas kulla hind 3 100 USA dollarit troiuntsi kohta. Kokkuvõttes oli kulla tootlus kvartalis 19% USA dollarites ja 13,9% eurodes.
Index Plus
Index Plus 80
Index Plus 50
Index Plus 25
Fixed Income
Corporate Debt
Nordic High Yield Debt
Emerging Markets Debt
Emerging Markets Equity
Global Sustainable Equity
Europe Equity
Northern Europe Equity
USA Equity